TISÍC A JEDNA NOC

Prvý charitatívny ples Mesta Banská Bystrica v znamení Tisíc a jednej noci

 

Tohtoročnú plesovú sezónu v Banskej Bystrici otvoril netradične v piatok, 15. januára 2010 Prvý charitatívny ples Mesta Banská Bystrica. Hlavným organizátorom plesu bolo Mesto Banská Bystrica, spolu s ním sa na organizácii podieľali aj Park kultúry a oddychu a tunajší Rotary klub. Výťažok zo vstupného i z dražby obrazov, ktorá bola súčasťou programu, venovali organizátori chirurgickému oddeleniu Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
Ples bol netradičný nielen dňom svojho konania, či svojím poslaním (charita), ale aj samotnou orientáciou: programom, výzdobou, výberom hudby i sprievodných podujatí bol zameraný na svet orientu.

Hneď pri vstupe sa prichádzajúci hostia ocitli na orientálnom bazáre (trh otrokov, imitovaný predaj výrobkov), pričom originálnu atmosféru a atraktivitu dodali plesu aj scéna a dekorácie – množstvo voňavých sviečok, hviezdne nebo, kryštáľové lustre, vonné oleje, čajovňa, aranžmámy živých kvetov. V bohatom a gradujúcom programe sa predstavili tanečný orchester Happy Band, cigánska hudba Gipsymusic Alexandra Daška, finalista prvej slovenskej Superstar Miro Jaroš, slovenský „Andrea Bocelli“ – nevidiaci spevák Marián Bango, „pastvou pre oči“ nepochybne boli orientálne tance v podaní Tanečného štúdia Alishaba, šermiari Casanova so svojou féeriou „Sultán a lietajúci koberec“, ale i spomenutá dražba obrazov. Priebeh plesu dopĺňalo množstvo sprievodných podujatí v čajovni, vrátane ohňovej šou, či vystúpení fakírov. Vydarený a návštevníkmi vysoko oceňovaný program moderoval herec Beter Batthyany.
K úspechu Prvého charitatívneho plesu Mesta Banská Bystrica svojím nezanedbateľným podielom určite prispela aj spoločnosť KING Light & Sound, ktorá pre organizátorov pripravila ozvučenie a predovšetkým náročné osvetlenie plesu. Banská Bystrica je ďalším mestom, kde si spoločnosť KING Light & Sound získala vynikajúce meno a stala sa pre tamojších organizátorov „dvorným“ dodávateľom komplexných technických činností pre významné podujatia, ktoré sa každoročne v Banskej Bystrici uskutočňujú (Radvanský jarmok, Silvester a ďalšie podujatia).

frage | internetové aplikácie
© 2009 KING Light & Sound, s.r.o. (Počet návštev: 1 391 563)