Silvester 2009 v Banskej Bystrici

Staré známe príslovie hovorí „... za živa v Bystrici, po smrti v nebi.“ A veru posledný deň roku 2009 v Banskej Bystrici tomu aj nasvedčoval. V Bystrici bolo na Silvestra výborne.

 

Kopa dobrej nálady, diskotéka, originálny kultúrny program s patričným vyvrcholením, nádherná výzdoba námestia čakalo na všetkých, ktorí prišli spoločne osláviť príchod Nového roka do centra Banskej Bystrice. Tisícky prevažne mladých bystričanov zavítali počas silvestrovskej noci na Námestie SNP, kde pre nich tunajšia radnica a PKO pripravili zaujímavý program rôznych žánrov. Milovníkov folklóru bavila ĽH Javorík, rockerom i „mladším“ pamätníkom sa v burcujúcom koncerte predstavila Metalinda, o smiech návševníkov sa staralo duo zabávačov Robo Kaiser a Peter Meluš a po výpravnom polnočnom ohňostroji dostala na pódiu priestor aj mladá banskobystrická formácia Fervido. Netradičnou, avšak o to originálnejšou silvestrovskou atrakciou bolo kúpanie otužilcov - Ľadových medveďov a zruční umelci vyrezávajúci do ľadových kociek prekrásne tvary. Korunu skvelému programu vo výbornej atmosfére nasadil veľkolepý ohňostroj. Taký má byť Silvester – vo výbornej, prajnej atmosfére, s potrebnou gradujúcou náladou účinkujúcich i divákov, s kopou smiechu, spevu a radosti z príchodu nového roku 2010.


Spoločnosť KING Light & Sound, ktorá si v Banskej Bystrici technickým zabezpečením viacerých predchádzajúcich akcií urobila výborné meno (spomeňme len Radvanský jarmok 2009) bola aj v tomto prípade pri tom. Ďakovné slová primátora p. Ivana Saktora, ale aj ďalších predstaviteľov mesta na adresu kvality kompletného technického zabezpečenia boli určite na mieste a zodpovedali úrovni podujatia. Paralelne so Silvestrom v Banskej Bystrici pripravila spoločnosť KING Light & Sound technické zabezpečenie silvestrovských osláv aj v Ružomberku, v Lipt. Mikuláši, v Bešeňovej a v hoteli Permon na Podbanskom.

frage | internetové aplikácie
© 2009 KING Light & Sound, s.r.o. (Počet návštev: 1 406 421)