Majstrovstvá Slovenska 2010 disciplín IDO (STO D IDO)

V LIPTOV ARÉNE TANCOVALO SLOVENSKO

Nová športová hala LIPTOV ARÉNA v Tatralandii pri Liptovskom Mikuláši bola v dňoch 6. – 8. mája 2010 svedkom zápolení najlepších hiphoperov a showdance tanečníkov na najvyššom republikovom podujatí – Majstrovstvách Slovenska Slovenskej tanečnej organizácie disciplín IDO (STO D IDO). Vo všetkých vekových kategóriách sa v Liptov Aréne predstavilo bezmála 1.000 tanečníkov z 37 klubov z celého Slovenska.

Slovenská špička sa predviedla výbornými výkonmi – bolo sa na čo pozerať!

Podujatie naplnilo očakávania vo všetkých smeroch a poskytlo tanečným odborníkom, trénerom i choreografom, predovšetkým však divákom skutočne nevšedný zážitok. Spomenúť by bolo možné všetky disciplíny, pretože najmä výkony finalistov znesú aj najprísnejšie medzinárodné kritériá a sú prísľubom pred svetovými a európskymi súťažami, ktoré sa budú konať v európskych tanečných centrách (Rimini, Amsterdam, Ostrava, Záhreb, Bochum, Riesa, Cervia, Aarhus). Slovenskí reprezentanti budú nepochybne patriť k horúcim favoritom na zisk medailových umiestnení. Osobitne však treba spomenúť súťaž skupín a formácií v hlavnej vekovej kategórii v disciplínach Hip Hop – špičkové, neuveriteľne pôsobivé a zimomriavky naháňajúce výkony finalistov predčili všetky očakávania a zaradili súťaž k tomu najlepšiemu, čo v posledných rokoch hiphoperi na tanečných pódiách predviedli.
Majstrovstvá Slovenska STO D IDO boli určite jedným z najväčších podujatí pre mladých v r. 2010 nielen v našom regióne, ale aj v žilinskom kraji a určite aj to je jedným z dôvodov, že nad šampionátom prijal záštitu predseda ŽSK, p. Juraj Blanár. Tí, ktorí sa šampionátu zúčastnili, určite neľutovali – mali možnosť zhliadnuť majstrovstvo najlepších slovenských tanečníkov v rôznych štýloch. Veď v STO D IDO tancovali a získavali úspechy aj na medzinárodných kolbištiach mnohí súčasní úspešní herci, speváci i tanečníci – spomeňme mená ako Peter Batthyany, Laci Strike, Karol Csino, Ján Slezák, Melánia Kasenčáková, Dada Edlingerová, Dobrava Škvaridlová, tohtoročná finalistka Eurosongu Soňa Kardošová, ale aj mnohí ďalší.
 

Nezanedbateľný podielom na úspešnom priebehu Majstrovstiev Slovenska v Liptov Aréne participovala aj spoločnosť KING Light & Sound, ktorá sa postarala o veľkolepé svetelné divadlo, podporené výborným zvukom a výpravnou scénou. Tu treba konštatovať len jediné: bodaj by aj na iných vrcholných podujatiach s celoslovenskou pôsobnosťou bolo technické zabezpečenie na takej úrovni, ako tomu bolo vďaka spoločnosti KING Light & Sound v prvý májový víkend v Liptov Aréne v Liptovskom Mikuláši!

frage | internetové aplikácie
© 2009 KING Light & Sound, s.r.o. (Počet návštev: 1 376 759)